namaz 1پیش اجلاس سراسری نماز ویژه  اصناف و بازاریان کرج چهارشنبه 17/9/95  ،با حضور حجت الاسلام موسوی رئیس ستاد اقامه نمازاستان البرز،معاون دفتر حجت الاسلام قرائتی ، هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز استان البرز ،رئیس  و فرماندهان بسیج اصناف استان ،هیات مدیره و کارکنان اتحادیه های صنفی کرج  در سالن صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد .

این مراسم یک روز پیش از آغاز بکار بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز ، با اهتمام هیات رئیسه اتاق اصناف و فرماندهی بسیج اصناف و در راستای برنامه های آموزشی و فرهنگی اصناف برگزار شد .

در آغاز این همایش حمید کریمی رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز ،ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این همایش در سخنانی گفت : نقش نماز و تاثیر راز و نیازو مناجات  با خداوند در تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی انسان بر هیچ کس پوشیده نیست . از این رو فریضه نماز به عنوان یک دستور و امر واجب الهی  و تنها طریق سعادت و سلامت جامعه مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است .

 وی افزود : اصناف و بازاریان به عنوان بخش بزرگی از جامعه می توانند با اقامه نماز جماعت  و برگزاری همایش هایی از این دست ،نسبت به تشویق نسل جوان به سوی نماز ،گام های ارزشمندی بردارند .

 کریمی افزود : مانوس شدن نسل جوان ما با معنویات و در راس آن ، اقامه نماز ،باید به عنوان یک اولویت و هدف اصلی مورد توجه تمامی دست اندر کاران بخش های مدیریتی اصناف قرار گیرد . چرا که نماز به عنوان یک عامل بازدارنده درونی ،انسان را از قرار گرفتن در مسیر گناه ،وسوسه های شیطانی و آلوده شدن در فضای مادی و دنیوی باز می دارد .

رئیس اتاق اصناف کرج افزود : با نگاهی به پیشینه تاریخی بازار های در ایران در می یابیم که اهالی بازار با شناخت احکام و دستورات دینی و تاثیر آن در زوایای مختلف زندگی فردی و اجتماعی ،تمامی فعالیت های اقتصادی و تجاری خود را با رویکرد دینی و متاثر از دستورات دینی انجام داده اند .. از این رو بسیاری از اهالی بازارهای ایران ، ضمن موفقیت در کسب و کار ،در دیگر عرصه های اجتماعی نیز موفق بوده و به خوشنامی و خصائص نیک ،زبانزد مردم بوده اند . هنوز هم در بازار های قدیمی شهرهای ایران چهره های فاخر ،با ایمان ،متعهد و پرهیزگار وجود دارند که رفتارشان مصداق بارز کاسب حبیب خدا است و اخلاق و رفتارشان برای اطرافیان الگو و سرمشق زندگی است.

کریمی افزود : نماز به عنوان ستون اصلی دین و عامل پیوند انسان با خداوند تنها راهیست که می تواند ما را به سوی سعادت و زندگی سالم در دنیا و آخرت هدایت کند . از این جهت بایستی زمینه مساعد را برای تشویق نسل جوان به اقامه نماز و توسل جستن به  درگاه پاک الهی برای موفقیت در زندگی ،فراهم آوریم .

 در ادامه این همایش حجت الاسلام موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان البرز نیز در سخنانی به تشریح نقش نماز در جلوگیری از آسیب های اجتماعی پرداخت . وی در این رابطه گفت : خداوند در  قرآن کریم ،با اشاره به پرتگاه های خطرناکی که در مسیر زندگی انسان قرار دارد ،پناه جستن به سوی درگاه خود را از طریق مناجات و اقامه نماز تنها راه نجات انسان بر شمرده است .

 وی افزود :تاکید و سفارش دین مبین اسلام  به اقامه نماز ،تنها راه سلامت و سعادت افراد جامعه است ،اما متاسفانه حق این فریضه الهی آنطور که باید ،ادا نشده است .

 وی افزود : تمام مسوولین و دست اندرکاران حوزه های مدیریتی ،آموزشی و فرهنگی کشور باید با جدیت و حساسیت ویژه روی این مسئله کار کنند و ابعاد و زوایای پیدا و پنهان نماز را برای نسل جوان  جامعه مشخص کنند

وی افزود : بخش عمده ای از مشکلات روانی و آسیب های انسان ها در عصر کنونی به دلیل فاصله گرفتن از معنویات و غافل ماندن از قدرت بیکران خداوند است که  این فضای مسموم و خطرناک ،دنیای از نگرانی و سردرگمی و بیماریهای مختلف روانی را برای انسان ها ایجاد کرده است . بسیاری از مردم در انبوهی از مشکلات و گرفتاریها غرق شده اند و غافل از آن هستند که خداوند درهای رحمت خود را به روی همه باز گذاشته است و تنها راه برخورداری از رحمت او نماز است .

 

  

  

اطلاع رسانی

  •  .jpg
  • 971999-1_001.jpg
  • photo_2018-04-04_18-51-58.jpg

ورود کاربران

پیوند ها

 

khayerin 

دولت

رئیس جمهور

عناوین روزنامه های صبح امروز

دسترسی سریع

 

نظام پیشنهادات

parvaneh kasb