yadvare asnaf 1به همت مرکز بسیج اصناف،یادواره هشتصد شهید والامقام از خانواده بزرگ اصناف کرج،سه شنبه دوم آذر ماه سال جاری و با حضور حجت الاسلام حسینی همدانی ،نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج،روحانیت معزز،فرماندهان و معاونان ستادهای مختلف سپاه کرج،خانواده محترم شهدای اصناف،فرماندهان پایگاه و بسیجیان اصناف ،هیات رئیسه اتاق اصناف به همراه هیات مدیره اتحادیه های صنفی کرج درمجموعه فرهنگی شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد .

یادآوری رشادتها و فداکاری های فرزندان ایران اسلامی در حماسه دفاع مقدس ،مروری بر وضعیت سیاسی و اجتماعی امروز کشور ،قدردانی از خانواده معظم شهدا ، تجلیل از فرماندهان پایگاه های بسیج اصناف  و مدیحه سرایی  از بخش های ویژه این همایش بود .

حمید کریمی رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در بخش کوتاهی از این مراسم ،قدردانی از خانواده شهدا و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره حماسه سازان دفاع مقدس را وظیفه هر فرد ایرانی و دلسوز عنوان کرد و افزود: با مروری اجمالی بر وقایع کشورمان ،پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در می یابیم که اقتدار،امنیت و استقلال این کشور به آسانی بدست نیامده است.

وی افزود:هزاران نفر در سراسر ایران با نثار جان خویش ،نهال  انقلاب را آبیاری کردند تا امروز من و شما در بهترین شرایط ممکن زندگی کنیم . بنابراین  وظیفه ماست تا ضمن پاسداری ازدستاوردهای انقلاب اسلامی ،قدردان خانواده هایی باشیم که فرزندان رشید خود را تقدیم انقلاب کردند.

 وی افزود : شرایط روز کشور ما می طلبد تا  فعالان اقتصادی ،تولید کنندگان ،کار آفرینان و تمام فعالان در حوزه های اقتصادی ،تلاش خود را در راه خودکفایی ، استقلال و عدم وابستگی به کشورهای دیگر بکار گیرند ،تا به یاری خداوند و در سایه مقام معظم رهبری از این میدان مبارزه نیز سربلند و پیروز بیرون بیاییم .

 سردار اسدااله ناصح از یادگاران دفاع مقدس نیز در بخش دیگری از این مراسم ،طی سخنانی گفت :  یکی از مهمترین اقداماتی که باید در حال حاضر انجام دهیم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل امروز است.

وی ادامه داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس قشرهای مختلف مردم برای حضور در جبهه‌ها اعلام آمادگی می‌کردند و با حضور در خط مقدم جبهه از آرمان‌ها و دستاوردهای این انقلاب و نظام دفاع کردند.

فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه اصناف یکی از مهمترین ارکانی بود که نقش تعیین‌کننده‌ای را در دوران هشت سال دفاع مقدس داشت افزود: اصناف در دوران هشت سال دفاع مقدس شهدای بسیاری را تقدیم این انقلاب کرد و امروز تنها نامی نیک از آنها باقی مانده است.

ناصح با تأکید بر اینکه اصناف همیشه در صفوف اول جبهه بودند گفت: نخستین شهید شهرستان کرج در دفاع مقدس شهید سعید آخوندی فرزند شهید آخوندی یکی از بازاری‌های قدیمی این شهرستان بود.

وی با اشاره به اینکه امروز باید فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسل امروز به درستی نهادینه کنیم،‌ گفت: اگر ایثار و از خودگذشتگی‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود، ‌امروز معلوم نبود که چه سرنوشتی در انتظار کشور است.

ناصح در ادامه سخنان خود به یکی از مهمترین برکات انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: تشکیل بسیج یکی از مهمترین برکات این انقلاب است که در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز بسیج توانست نقش مهمی را ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه امروز نیز بسیاری از کشورهای مسلمان با الگو گرفتن از فرهنگ و تفکر بسیج با دشمنان به مبارزه می‌پردازند، خاطرنشان کرد: امروز قدرت و تفکر بسیجی جهانی شده است و بسیاری از کشورهای مسلمان برای مقابله با استکبار از این تفکر و فرهنگ استفاده می کنند.

فرمانده لشکر 10 سیدالشهدا (ع) در دوران دفاع مقدس با تأکید بر اینکه امروز دیگر قدرت و عظمت بسیج برای همگان مشخص شده است گفت: اگر شهدا نبودند ما اکنون در داخل کشور درگیری داشتیم اما امروز ایران اسلامی یکی از کشورهای امن در منطقه به شمار می‌رود.

وی بیان داشت: امروز نیز نقش اصناف مشخص است و همان‌طور که در دوران هشت سال دفاع مقدس کارنامه درخشانی را از خود به یادگار گذاشتند امروز نیز در عرصه کاهش بیکاری و ارتقای اشتغال می توانند نقش مهم و تأثیرگذاری را داشته باشند.

اطلاع رسانی

  •  .jpg
  • 971999-1_001.jpg
  • photo_2018-04-04_18-51-58.jpg

ورود کاربران

پیوند ها

 

khayerin 

دولت

رئیس جمهور

عناوین روزنامه های صبح امروز

دسترسی سریع

 

نظام پیشنهادات

parvaneh kasb