hesabi 6بازدید جمعی از فعالان صنفی کرج از مجموعه فرهنگی و تاریخی پروفسور حسابی

جمعی از فعالان صنفی کرج یکشنبه 14/9/95  با حضور در مجموعه فرهنگی ،تاریخی و تحقیقاتی شادروان پروفسور حسابی از بخش های مختلف آن دیدن کرده و با ابعاد مختلف زندگی اجتماعی و علمی این شخصیت برجسته کشورمان آشنا شدند .

عباس عاشری رئیس اتحادیه صنف الکترومکانیک که این برنامه به پیشنهاد و همت وی برگزار شد در حاشیه این بازدید گفت : چندی پیش و در جریان برگزاری اجلاس ماهیانه اتاق اصناف ،پیشنهاد برگزاری این تور یک روزه از طرف بنده به اعضای محترم هیات رئیسه اتاق اصناف استان البرزارائه شد که  همکاران گرامی با برگزاری آن  موافقت کردند که جای قدردانی دارد . پس از آن نیز اقدامات لازم جهت برگزاری تور فرهنگی و هماهنگی با مسوولان خانه پروفسور حسابی در تهران بعمل آمد و زمان اجرای آن نیز به اطلاع همکاران در اتحادیه های صنفی رسید که متعاقب آن تعدادی از همکاران ،جهت حضور در این برنامه  اعلام آمادگی کردند.

 وی افزود: دکتر حسابی یکی از شخصیت ها و نابغ بزرگ علمی شناخته شده در جهان علم ،ادب و فرهنگ هستند که تلاشهایشان در طول عمر پربارشان ،دریچه های جدیدی از علم را برای محققان ،پژوهش گران و دانشجویان رشته های مختلف باز کرد.

عاشری افزود: مروری کوتاه در زندگی این نابغه ایرانی ،مارا به تفکر وا می دارد که  در خصوص نقش خودمان در اجتماع اطراف خود بیشتر بیاندیشیم و از لحظه لحظه موهبتهای  زندگی خود استفاده بیشتری کنیم  و به طور کلی برای خود،خانواده و جامعه پیرامونمان مفید تر باشیم .اگر با این دیدگاه  به فلسفه وجودی خودمان بنگریم  ،زندگی بزرگوارانی همچون پروفسور حسابی نیز می تواند همانند چراغ راهی ،مسیر موفقیت را پیش رویمان هموار و آشکار سازد.

عاشری افزود : متاسفانه خدمات ارزشمند  شادروان دکتر حسابی برای بسیاری از مردم کشورمان ناشناخته باقی مانده است و بسیاری از ما حتی با نام آن بزرگوار نیز آشنایی نداریم . این در حالیست که هر گاه نام یک دانشمند غربی را می شنویم ،حسرت می خوریم که چرا در کشور ما چنین دانشمندانی وجود ندارند ،در صورتیکه در گوشه و کنار سرزمین ما هزاران شخصیت و چهره بزرگ علمی زندگی می کنند که هر ثانیه از زندگیشان آموزنده و راهگشا است .و این وظیفه فرد فرد ماست که  نسل جوان را با این بزرگواران آشنا سازیم و خودمان نیز از دستاوردهای بزرگ زندگی آنها بهره مند شویم .

در جریان بازدید فعالان صنفی کرج از مجموعه دکتر حسابی ،بخش های مختلف شامل موزه گیاه شناسی،محل نگه داری پرندگان و حیوانات ،کتابخانه ،موزه شخصی،سالن کنفرانس و گردهمایی های علمی ،و... مورد بازدید قرار گرفت . همچنین یک جلد کتاب استاد عشق (مروری برزندگی و تلاش های ایشان )از طرف بنیاد دکتر حسابی به هیات بازدید کننده اهداء شد .در خاتمه نیز هدیه ای از طرف اصناف کرج به این مجموعه تقدیم شد .


hesabi 23

اطلاع رسانی

  •  .jpg
  • 971999-1_001.jpg
  • photo_2018-04-04_18-51-58.jpg

ورود کاربران

پیوند ها

 

khayerin 

دولت

رئیس جمهور

عناوین روزنامه های صبح امروز

دسترسی سریع

 

نظام پیشنهادات

parvaneh kasb