poshak 11همایش آموزشی و توجیهی اتحادیه صنف پوشاک فروشان کرج در باب تحکیم پیوند خانواده ، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رعایت قوانین و ضوابط صنفی ویژه بانوان شاغل در واحد های صنفی پوشاک فروشی ،امروز سه شنبه چهاردهم دیماه سال جاری در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج در حال برگزاری است .

 

این کارگاه آموزشی با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و با سخنان حجت الاسلام سعیدی ،مسوول ستاد اقامه نماز کرج ادامه یافت .حجت الاسلام سعیدی در سخنان خود به جایگاه والای زن در دین مبین اسلام پرداخت و تاکید دین اسلام بر رعایت عفاف و حجاب را در جهت حرمت نهادن به این جایگاه و حفظ ارزش و منزلت زن مسلمان برشمرد .

در ادامه این همایش سرهنگ تقی پور رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی طی سخنانی به تشریح قوانین انتظامی در خصوص مکان عمومی و نقش فرد صنفی در اداره یک واخد صنفی پرداخت .

وی با برشمردن برخی ناهنجاریها در مکان های تجاری کرج ، خواستار توجه بیشتر بانوان شاغل در واحد های صنفی به امر حجاب و عفاف شد .سرهنگ تقی پور ،اهمیت توجه اهالی این صنف به موازین اسلامی و شئونات اسلامی را. عامل بسیار مستحکمی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن ذکر کرد و در بخش های مختلف سخنرانی خود ابعاد مختلف جنگ نرم دشمن را از طریق کالاهای استراتژیک مانند پوشاک ،تشریح کرد .

poshak 7

 

poshak 1

میر اسماعیل صدیق رئیس اتحادیه پوشاک کرج :
حضور همکاران خانم صنف پوشاک در همایشهای فرهنگی اتحادیه ،قابل تقدیر است .
میر اسماعیل صدیق در حاشیه برگزاری سومین کارگاه آموزشی و توجیهی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در گفتگوی کوتاهی گفت : اتحادیه صنف پوشاک فروشان کرج ، برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی را در دستور کار خود دارد که این برنامه ها در طول سال و در مناسبت های ویژه برگزار می شوند .
وی افزود: برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برای متقاضیان پروانه کسب وتازه واردان به این حرفه ، برگزاری کارگاه های آموزشی و توجیهی در باب مسائل صنفی ، اجرای اردوهای مختلف ویژه برادران و خواهران ، گفتگو و تعامل با رسانه های محلی کرج و انعکاس مشکلات این صنف در جراید ،نشست با مسوولان عالی رتبه استانی و بیان خواسته های اصناف به آنها ، ده ها برنامه دیگر از جمله اقداماتی است که این اتحادیه بر اساس قانون نظام صنفی و حدود اختیارات خود آنها را انجام می دهد.
صدیق افزود: اعتقاد داریم ، تعامل و ارتباط صمیمانه با اعضاء تحت پوشش ،راهکار مناسبی در جهت رسیدن به اهداف صنفی و ساماندهی بازار است و از این طریق می توان بسیاری از مشکلات و کاستی های سطح بازار را برطرف کرد .
وی افزود : رویکرد اتحادیه صنف پوشاک در اجرای طرح های آموزشی و برنامه های فرهنگی بر همین اساس است . در همایش توجیهی و آموزشی امروز نیز که با موضوع تحکیم پیوند خانواده و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برگزار می شود ،تلاش داریم در فضایی صمیمانه ،مشکلات و زوایای مختلف تهاجم فرهنگی غرب به کشورمان و هدف قرار دادن بنیان های جامعه اسلامیان را برای بانوان شاغل در واحد های صنفی پوشاک فروشی توضیح دهیم .
وی افزود : همانگونه که تصاویر نشان می دهند همکاران گرامی ما به رغم مشکلات کاری و گرفتاریهای روزمره ،با حضور پرشور و گسترده خود در همایش امروز، ارزش و احترامی را که برای خدمت گذاران خود در اتحادیه قائل هستند ،نشان دادند و این موضوع جای قدردانی و تشکر دارد .
صدیق خاطر نشان کرد : سخنرانان این گردهمایی آموزشی ضمن با اشاره به روایات و احکام اسلامی به تشریح جایگاه و مقام والای زن در جامعه پرداختند و نقش زنان را در سالم سازی فضای اجتماع و حرکت در مسیر توسعه فرهنگی و اقتصادی جامعه مهم و ضروری دانستند . همچنین شرایط امروز کشور و وظیفه بانوان در برابر نفوذ فرهنگی دشمن از دیگر موضوعاتی بود که طی همایش به آن اشاره شد . تقدیر و تشکر از همکاران فعال اتحادیه به دلیل حفظ حجاب اسلامی و توجه به ارزشهای جامعه اسلامی نیز از دیگر بخش های این کارگاه آموزشی بود که در انتهای مراسم برگزار شد .
وی در خاتمه ضمن تشکر مجدد از تمامی همکاران صنفی خود بابت حضور در این مراسم خاطر نشان کرد : برنامه های فرهنگی این اتحادیه تا پایان سال و در اشکال مختلف ادامه خواهد داشت .

poshak 2


poshak 3

 

poshak 5


poshak 6


 

poshak 8


poshak 9


poshak 10


poshak 12

poshak 4

اطلاع رسانی

  •  .jpg
  • photo_2018-04-04_18-51-58.jpg

ورود کاربران

پیوند ها

 

khayerin 

دولت

رئیس جمهور

عناوین روزنامه های صبح امروز

دسترسی سریع

 

نظام پیشنهادات

parvaneh kasb