abazariحسین اباذری رئیس اتحادیه صنف کفاشان کرج در گفتگویی با سایت خبری اتاق اصناف مرکز استان البرز از تعطیلی بیش از 100 واحد تولید کننده کفش در استان البرز خبر داد.

وی در این رابطه گفت طی چند سال اخیر به دلیل مشکلات مالی ، واردات بی رویه کفش بخش عمده ای از تولیدکنندگان کفش در استان البرز با تعطیلی واحدهای خود به شغل های کاذب روی آوردند.

وی افزود تا چند سال پیش قریب به 120 واحد تولیدی در سطح استان البرز در زمینه تولید انواع کفش فعالیت داشتند ولی در حال حاضر این تعداد به رقم 20 کاهش یافته است.صنعتی که می توانست تمام نیاز بخش داخلی را در این حوزه تامین کند و نیم نگاهی هم به صادرات داشته باشد اکنون در آستانه ی نابودی کامل قرار گرفته است.نیروی انسانی که در این واحدها به کار مشغول بود اکنون در حاشیه خیابان ها دستفروشی می کند ، به عبارتی دیگر نیروی کار و ماهر ما به دلیل بی تدبیری از صحنه صنعت و تولید و گردش چرخ های اقتصادی به حاشیه رانده شده است.

اباذری خاطر نشان کرد یکی دیگر از معظلات پیش روی این صنف که شاید بتوان یکی از دلایل بروز آن را همان تعطیلی واحدهای تولیدی قلمداد کرد ، پدیده دستفروشی در کرج است.

وی افزود در حال حاضر حدود 10هزار واحد صنفی در کرج دایر هستند که در زمینه عرضه ی پوشاک ، کیف و کفش و سراجی فعالیت دارند ، این تعداد واحد صنفی به خودی خود فراتر از نیاز جمعیت شهر کرج است ، حال اگر به این تعداد 20 هزار دست فروش دیگر را نیز بیافزاییم ، به راحتی مشخص می شود که فعالان این حوزه در چه شرایطی قرار دارند.

بخش اعظمی از کسادی بازار ناشی از نابسامانی در حوزه توزیع است .به واقع بازار ما گنجایش این تعداد فروشنده را ندارد.

اباذری در ادامه افزود برای حل معظل دستفروشان کمیسیونی متشکل از اتاق اصناف ، شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج تشکیل شد که جلسات متعددی را در جهت حل این معظل برگزار کرده است .

در این کمیسیون دیدگاه های کارشناسی مسئولان شهرداری و شورای اسلامی شهر مطرح شده است . نمایندگان اصناف نیز پیشنهادهای جامعی را به منظور ساماندهی دستفروشان ارائه دادند اما متاسفانه به دلایل مختلف هنوز تصمیمات این کمیسیون به مرحله اجرا نرسیده است.

اطلاع رسانی

  •  .jpg
  • 971999-1_001.jpg
  • photo_2018-04-04_18-51-58.jpg

ورود کاربران

پیوند ها

 

khayerin 

دولت

رئیس جمهور

عناوین روزنامه های صبح امروز

دسترسی سریع

 

نظام پیشنهادات

parvaneh kasb